Blog, Ispanija:, Mintys apie jausmus:, Mintys apie Lietuvą:

Dvigubas identitetas

Užsitesęs moratoriumas.

Šiandien buvom Lidl’e.

Ir taip suskaudo.

Eidama iš parkingo į viršų, dirstelėjau pro pagrindinį įėjimą. Pakvipo namais Žirmūnuose. Lyg, išėjus į lauką, jaukiai grįžčiau į savo Lietuvos pasaulėlį. Į dūmų ar smalkių vakarinį Vilnių. Sofą prie lango su baltu dekučiu. Tą namų (lauke ir viduj) kvapą.

Taip nudiegė.

Nes Lidl – visur vienodas… Tik šįkart man tai teikia ne saugumo, o liūdesio.

Kad negaliu jaustis tuo, kuo esu Lietuvoje. Nors ir Ispanijoje jaučiuosi gerai šįkart, bet su skirtinga kalba, kultūra, turiu čia tarsi kitą save. Kaip pasakė viena psichologė – kitoje kultūroje reikia atrasti save iš naujo. O tai ne taip lengva.

O ta aš, kuri eina paupiu pavakare, kuri eina lengvai šalna apsitraukusiu taku, su giliu vidiniu žinojimu, jog čia – mano namai, žemė, kalba. Netobula. Bet sava. Ir tas savumas įtraukia į pūkų gniutulą, kaip po gimdymo panyri į tarsi siurrealistinį minkštą mamos ir vaiko pasaulį. Apie kurį nežinojai egzistuojant.

Ir tas savumas persismelkia įpročiuos, naminiuos rūbuos ar lauko striukėj.

Suprantu, kad be skausmingo namų ilgesio, išgyvenu dar vieną identiteto paieškos krizę, kaip, ko gero, teigtų Ericson. Kurią kažkada išgyvenau paauglystėje.

Ir vėl jaučiu tą moratoriumą. Užsitęsusį. Su skausmingais klausimais, kas aš esu. Su vidinėm paieškom ir skirtingų vaidmenų ,,matavimusi”. Kas aš esu čia, Ispanijoje, Baskų krašte?

Mama? Žmona? Moteris, kuriai svarbu santykiai, šeima, namai? Negalėčiau savęs čia įvardinti lietuve.. Nors be galo myliu savo kraštą. Nes ši riba tarp tautybės būnant užsieny išsitrina. O ją nugali atvirumas patirčiai.

Mūsų namuose nėra tautybių. Esam mes. Aš, vyras, paukščiukas.

Mūsų ritualai. Mūsų gyvenimas.

xxx

Sunku būti paaugliu. Ypač, kai tau – 35-eri. Sunku nežinoti. Sunku abejoti. Sunku vėl prarasti tą ne taip seniai atrastą jausmą – kas aš esu.

Ir dar įdomu – tai taip ir būsiu? Du -viename? Venas identitetas čia, kitas – Lietuvoj?

Ir to baisu nežinori.. Ir pasitikėti gyvenimu..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s