Blog, Mintys apie kelionę:

Skalbiniai

Nuotrauka: GETTY

Dar vienas kultūrinis skirtumas.

Ispanai didžiuosiuose ar kurortiniuose miestuose savo skalbinių nedžiauna balkonuose. Tam yra net įstatymas. O vidiniuose kiemeliuose. Ir kalba neina tik apie senamiestį.

Iš pradžių atsikrausčius galvojau – nale tai keistuoliai. Niekas balkone nedžiauna. Suprantu, kad siauri balkonai. Ale vis tiek telpa šiaip ne taip džiovyklę pastatyt. Ką aš, aišku, ir padariau.

O likusius džioviau vidiniam kiemely – iš koridoriaus atsidarai langą ir ant tau priklausančių trijų virvių viską sudžiauni. Virš skalbinių – dengtas plastikinis stogas. Tad nelyja. Kaip ir nekvepia nei vasara, nei vėju, nei lietum.

Visada mėgau skalbinius. Stebėti. Balkonuose. Kiemuos. Kaip ir vijoklinės gėlės ir vidiniai kiemeliai – daug jaukumo pridavė namams. Gyvybės. Gyvenimo.

Čia jaučiuosi šiek tiek nusikaltėlė. Ir rudenį planuoju nuimt skalbinius balkone ir pasodint gėlių. Kaip kad visi padorūs kaimynai.

Liūdna truputį. Kad skalbinių džiovimas tapo tarsi slaptas. Sakau vyrui – galiu garantuot yra koks įstatymas. O čia visi taisyklių laikos.Ty kurmi, kad tik baudos negautume.

Tai vyro teta patvirtino, kad įstatymas yra. Kurio tikslas – išlaikyti tvarkingus pastatus. Ir, jei teisingai supratau, nerodyti savo ,,triusikų” ir ,,skylėtų kojinių” kaimynams. Juokingiausia, kad būtent dėl šios priežasties aš ir norėjau džiauti slapčiausius skalbinius balkone. Juos visaip gudriai sudėliodama. O ne ant virvių – nes šalia mano trijų virvių yra kaimynų trys virvės. Ir visos mano paslaptys jiems kaip ant delno.

Karts nuo karto, kaimynai iš pirmo aukšto, surenka visų sukritusius jiems skalbinius ir padeda laiptinėje. Taip gerą pusdienį puikavosi kažkieno apatiniai. Kikenom, kaip gėda tam kažkam pasiimti.

Dar aną dieną nukrito tiesiai į mūsų skalbinių dėžutę visai neblogi ,,trusikai”, kuriuos aš netyčia nušveičiau dar žemiau. Štai toks tas slaptumas :).

Dar manau, kad nedžiauti savo skalbinių viešumoj puikiai atspindi miesto, kuriame gyvenu, žmonių mąstymą. Rodyti gražius fasadus. Gyventi visada gerai, pažįstamam užklausus gatvėje. O savo vidinius graužulius, skaudulius, nuovargį, sopulius ir asmenišką intymų tikrą nesuvaidintą ryšį pasilikti namams. Savo vidiniam kiemui. Fasadas taip ir lieka lauke visad gražus. Kol vidiniam kieme vyksta atsinaujinimo ir atsišviežinimo darbai.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s