Blog, Mintys apie jausmus:, Mintys apie kelionę:, Mintys apie šeimą:

Olmedo

Olmedo, netoli Valladolin miesto įsikūręs kaimelis. Apsistojome Gran Posada La Mensada – čia mane ir užkabino Gonzalo de Burbon ir jo tuometinės žmonos Mercedes Licer vestuvių nuotraukos.

Privati vila, anksčiau priklausiusi markizams (kažkodėl įsivaizduoju Markizą Karabasą). Namas pastatytas apie 1500 m. Koplyčia su zakristija viduje – apie 1800 m. Pastatų kompleksą iš markizų dinastijos apie 1980 – aisiais metais įsigijo dabartinis namo savininkas. Toje koplyčioje 1984 m., kaip išdidžiai pasakojo vilos savininkas, susituokė karaliaus Rey Juan Carlos pusbrolis.

Užkabino jų vestuvių nuotraukos. Ji – labai jauna ir graži. Jis – svarsčiau ar jos tėvas. Įsitikinau, kad vyras. Kaip stovėjo prieš kunigą tuoktuvių ceremonijos metu. Su sukryžiuotomis rankomis amt krūtinės. Labai nepagarbiai, atsainiai atrodė. Vis bandžiau suvokti, kodėl pasirinko tokią neįprastą vietą. Kaimelio dvare esančią koplyčią. Taip slaptai viskas atrodė.

Paskaičius daugiau spaudoje ir jo istorija man dvelkia vaikystės liūdesiu.

Tai buvo jo antroji iš trijų santuokų, trukusi metus. Pirmoji tetruko kelis mėnesius. Kelios sužadėtuvės iširo. Nesantuokinė dukra. Audringas gyvenimas, daug moterų.

Kai bandau įsivaizduoti jį, 1984-aisiais liepos 30-tąją. Savo antrųjų vestuvių dieną ten pat, kur buvome apsistoję mes.

Nejaunas, bet nevaldomas. Karštą vasaros dieną ir naktį. Centrinėje Ispanijoje.

Ir vėl man kvepja smala. Žaizda.

Spaudoje radau užuominas apie jo vaikystę: augo internate, su tėvu santykiai blogi, lankė tik senelė, rodos, artimas ryšys su broliu. Daug tokių likimų.

Bet man vėl išlenda ,,Mano namai – mano likimas”. Kokie buvo jo, Gonzalo namai? Internatas? Kokia buvo jo ankstyvoji vaikystė? Kiek buvo užslėpto skausmo ir jausmų, kad reikėjo tiek moterų, chaoso, audros, kad nuslopinti skausmą?

Galbūt aš klystu. Gal tik viską interpretuoju savaip. Bet ju fakto, kad vaikas augo vaikų namuos pakeisti negalime į laimingą vaikystę su mylinčiais tėvais.

Ir vėl lieku su savo klausimu. Kiek galime keisti savo likimą. Savo vaokystės namų ,,kraitį”.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s