Blog, Mintys apie šeimą:

Karuselė

Mama mane vesdavo į kavinę ,,Du gaideliai”, o po to į šalia esančias karuseles.

Žiūrėdavo ir mojuodavo man kas ratą, kai pro ją prasisukdavau.

Prisimenu tuos arkliukus. O labiau – tą jausmą.

Gal todėl, pamačius nuo 1 900 m. veikiančias karuseles – dviejų aukštų, su lemputėm, daug arkliukų, ponių, kiaulyčių, ledų dėžučių ir karietų – gimė planas. Turim čia ateiti su vaiku. Noriu nuvesti jį čia, kaip kad mano mama mane vesdavo.

Šiandien galiausiai pasisupom. Visi trys. Laimingiausia tai buvo mama – aš :). Įsitaisėm jaukiai ledų vafly – sūnelis per vidurį. Ir prasidėjo – sukimasis, gėrėjimasis jūra, sumišęs su džiaugsmingumu, šviečiančiomis lemputėmis. Jaučiausi, kaip vaikystėj. Norėjosi iš begalinio vidinio džiaugsmo. mojuoti tėveliams, laukiantiems savo vaikučių Kaip kad mojuodavau mamai.

O vaikas pats laimingiausias buvo ant arkliuko, besileidžiančio aukštyn-žemyn. Laimingas krykštė ir glostė man, stovinčiai iš vienos arkliuko pusės, galvą ir plaukus. O tada tėtei, stovinčiam iš kitos arkliuko pusės.

Taip daro, kai kažką dėl jo padarome, kas jam labai patinka. Kai po ilgesnės pertraukos, pripilame vonelę pasipliuškenti. Jis taip gražiai moka apsikabinti, prisiglausti. O tada su vaikiška nuostaba ir pasigėrėjimu, atsitraukia, kad galėtų pažiūrėti į akis, o šypsenėlė kokio meilumo būna!

×××

Kartoju. Iš kartos į kartą. Karuselės tradiciją. Sūneliui bejojant ant arkliuko, vaizdai vis keitėsi – jūra tai tolo, tai artėjo. Su rausvai nusidažančiu dangumi, su plaukiančiu laiveliu. Ir netoliese, žaidimų aikštelėje, krykščiančiais vaikais.

Tai jau jo vaikystės karuselė. Prisiminimas, kurį mes jam padovanojome.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s