Blog, Moterų portretai:

Marija

Marija žino, ko nori. Kai nesiseka, eina pasimelsti. Turi savo mėgstamą bažnyčią miestelyje, ant kalno. Galėtų eiti į artimesnę, ar keisti bažnyčias. Bet ne. Jos bažnyčia visad ta pati. Ant kalno. Nepaisant to, kad čia vos nenusilaužė sprando. Tiksliau, susilaužė stuburo slankstelius. Paslydo, lipdama į kalną ant plikledžio.

Taip ji ir gyvenime. Nepasiduoda. Niekada. Kol pasiekia savo. Toks stiprus charakteris padėjo išgyventi vaikystėje – kartu su vyresniu broliu išvijo tėvą iš namų. Nes mama niekada to nebūtų padariusi. Išvijo neapsikentusi jo dvigubo gyvenimo: vienu metu šis sėkmingai sugyveno po 4-5 vaikus su savo žmona ir meiluže. Įdomu, ką turėjo tokio meilužė, kad jis ją pasirinko? Ir ko jam trūko iš tokios, atrodo, nuostabios ir nepakartojamos moters Anos, Marijos mamos?

Tvirtas charakteris padėjo sukurti finansinę gerovę: sukurti daugiau nei keturiasdešimt metų veikusį verslą – nuo pat jaunystės, įsigyti didelius namus prabangiame užmiesčio kvartale, netoli golfo aikštyno, susilaukti keturių vaikų su vyru, kurio mama jos negalėjo pakęsti. Vyru, su kuriuo draugavo nuo jaunų dienų, vyru, kuris metė studijas (paskutinį architektūros kursą), kad kurtų verslą kartu su ja. Istorija nutyli, bet iš nuotrupų panašu, kad grįžo, nes ji laukėsi. Ir tuokėsi dėl to. Pažįstant šią užsispyrusią, siekiančią savo tikslų moterį, panašu, kad ir laukimasis buvo jos suplanuotas. Nors galbūt tai tik Dievo valia.

Marija mėgsta žaisti golfą, jei perka rūbus sau, tai iš prabangių firminių parduotuvių. Mėgsta su draugais keliauti po visą pasaulį. Mėgsta skaniai pavalgyti. Mėgsta slidinėti. Mėgsta dovanas. Mėgsta didelius gerus automobilius. Mėgsta antikvarinius baldus Tamsaus medžio. Mėgsta namų baseine paplaukioti po dienos darbų. Tada atrodo, kaip mergaitė – laiminga galva kyšo iš vandens. Jei valgo mėsą, tai be prieskonių ir visokių žolelių. Jai patinka grynas skonis.

Ir kartu Marija labai mėgsta taupyti. Pasibaigusiu galiojimu vaistinių tepalų neišmeta. Vežasi į savo kalnų namelį, įsitrinti kojom, jei skaudėtų.

Nereikalingus daiktus aukoja. Arba, sukaupusi dėžėse, laiko. Labai mėgsta dėžes, ant jų žymi nuosekliai kas jose sudėta.

Dar Marija moka išlaukti. Suvaldyti savo pyktį. Ir jo energiją nukreipti tikslų siekimui.

Kas šalia Marijos – tam nelengva. Ji myli, bet dėl meilės neaukoja savęs, neatsisako savo svajonių. Priešingai – ji kitus žmones įtikina, kartais net jiems nesuprantant, elgtis pagal jos norus ir planą. O – kas priešinasi – taikoma kita taktika. Keliskart perklausiama, ar tu TIKRAI nenorėtum to kažko? O nenorint TIKRAI, Marijos akys pradeda lakstyti į šalis. Ji rezga planą B. Kaip KITAIP įtikinti tave daryti tai, ko tu nenori. Niekada nepasiduoda. Ir daro tai ypač nuoširdžiai. Netgi galvoja, kad kitiems naudinga daro, tik šie nesupranta.

Todėl ir yra verslininkė. Savo tikslų įgyvendintoja ir savo gyvenimo kūrėja. Prisiima 100% atsakomybės už savo gyvenimą. Nes turėti norų ir įtikinti šeimą kartu jų siekti – tai ir yra 100% atsakomybės prisiėmimas už savo norus ir (ne)sėkmę.

×××

Šiandien kalbėjau su Audra. Panašu, kad ji skiriasi su vyru. Audra užsiminė: šiais metais norėčiau turėti VIENĄ tikslą. BENT VIENĄ.

Palyginu Audros ir Marijos gyvenimus. Marija gyvena taip, kaip nori. Nors nėra miela, minkšta ir pūkuota. Audra – yra švelni, moteriška ir linksma. Atrodo – prie žaizdos dėk. Ir ne pirmą kartą ant skyrybų slenksčiu su vyru, nusikalus nuo nuolatinio pietų ir vakarienių gaminimo, šiuo metu neturi darbo, planuoja palikti vyrą ir kraustytis į kitą šalies galą – gyvens pas uošvę. Kol susiras darbą. Priklausoma vs. nepriklausoma. Patenkimta vs. nelaiminga. Savarankiška vs. nuo vyro užgaidų ir nuotaikų priklausoma.

Marija turi daug sėkmės istorijų. Kaip sukūrė verslą, neturėdama pinigų. Įsigijo pastatą verslui ir būstui, neturėdama pinigų. Atsigavo po sunkių traumų.

Bet labiausiai užstrigusi jos frazė yra ši:

-Visko, ko aš prašiau Dievo – viską davė. Viską, ko prašiau – gavau.

Kai skaitau apie ištvermingą maldą, apie kurią kalbėjo Kristus, prisimenu visad Mariją. ,,Belskite ir Jums bus atidaryta”. Ji man – ištvermingos maldos ir tikėjimo savimi ir Dievu, pavyzdys.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s