Blog, Mintys apie namus:

Mano vasaros

Mano vasaros buvo su knygomis.

Daug jų.Močiutės bibliotekėlė.

Todėl ir dabar gera matyti saulės atspindžius kambaryje. Lyg laikas sustojęs ties ta siurrealia ramybės akimirka.

Mano vasara su Nobekovo “Lolita”. Mano vasara su šachtininkų šeimom. Mano vasara nuo tada, kai tėvai išeidavo į darbus iki grįždavo. Su knygom, verdama ta pačia daržoviene su višta ir vėliau kepama višta keptuvėje su svogūnais. Salotų bliūdas. Tokie pietūs. Rytas ir pavakarė – su knygomis. Verandoje. Saulės įkaitintoje. Užuolaidomis, prisigėrusiomis dulkėmis nuo gatvės. Garsai nuo gatvės. Vaikai, dviračiai, mašinos, kaimynai. Jie manęs nemato, o aš juos – taip.

Vasaros rytai. Su knyga.Super greitas kambarių tvarkymas – prieš grįžtant tėvams. Siuvimas. Deginimasis.

Niekas neatims tų vasaros dienų.To pasaulėvaizdžio, kuomet gimtasis miestas atrodydavo mažas mielas miestelis. O kiti žmonės – įdomūs, nuobodūs, bet nežeidžiantys praeiviai.

Tos vasaros dienos su savim. Tikra. Su savo laiku, jausmais, slampinėjimu. Su savo buvimu erdvėje. Su savo vėliau atsiradusiomis motyvacinėmis tobulėjimo knygomis ir vizualizacijos pratimais. Su LRT radijumi. Su vaizduote.

Sunku nubrėžti ribą tarp vaikystės ir dabartinių vasarų. Norisi to paties, atrodo nesąmoningai atkartojamas vasarų vienišumas. Atsiskyrimas. Dabar man tai atrodo ir dovana.

Mano ši vasara – gabalėlis vaikystės-paauglystės vasarų. Tų Mano vasarų, kai tėvai būdavo darbe nuo ryto iki 17. Mano laikas su savimi, kokia aš iš tikrųjų esu.

Kaip ir dabar – mano vasara su audio knyga, su balkonu ir gėlėmis, su mėtų arbata, su LRT radijumi ir miniatūromis (fone – skalbimo mašina. Valgyti užsisakysiu iš Wolt, kol vaikas miega ir laukiu draugės).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s