Blog, Mintys apie namus:

Kavinukas

Jis susijęs su Vandos atsiradimu.

Vandos iš Venesuelos.

Vanda padėjo man tvarkytis namus, kai ilgą laiką buvo išvažiavęs vyras ir aš pagaliau leidau sau turėti namų tvarkytoją. O jis visai neprieštaravo.

Tvarkydama namus Vanda paliko dalį savo energijos.

Tai, kaip išdėstė daiktus, supylė kavą į stiklainiuką. Cukrų. Užmetė užuolaidas, atidengdama langą ir kažkuo primindama Venesuelą. Lyg per jos rankas, prisiliečiančias prie mano namų, galiu matyti ir jos paliktus namus Venesueloje. Jų jaukumą. Jų svetingumą. Juose tvyrančią moterišką energiją. Vandišką. Stiprią energetiką. Ir kartu, matydama jos sutvarkytus namus, jaučiuosi lyg būčiau Venesueloje. Kur niekada nebuvau.

Žmonės mėto confetti, miesto šventė, šurmulys, lemputės gatvėje, ryškios spalvos aplink, klegesys.

Tokią viziją matau.

O kažkur tenai – Vandos namai. Kur plevena užuolaidas pavakario vėjas. Kur uždegta ant stalo žvakelė. Kur atviros durys draugams.

Vandiškas palikimas, lydimas jos šilumos ir juoko. Jos moteriškos energijos.

×××

Štai taip atkeliavo į namus kavinukas. Man jis reiškia tokį kitą lygį – užsiplikysiu kavą į kavinuką. Jis sau gražus stovės ant stalo.

Toks poniškas. Poniškas, nes tai viena iš prekių, kurių negalėjau sau leisti. Ne dėl to, kad brangus. Nes nėra būtinas. Komforto prekė man. Taip niekada negerdavom kavos namuose vaikystėje. Todėl atrodė man nepasiekiamas, lyg iš kitų gyvenimo.

Taip pat jis reiškia daugiau proceso įsileidimo į savo gyvenimą. Kavos gėrimo proceso. Užplikymo. Padėjimo ant stalo. Išpilstymo į puodelius.

Lėtaeigiškumo.

×××

Dabar guliu ant sofos, rašau. Ant stalo stovi kavinukas. Mane džiugina mintis, kad jame yra kavos. Jei norėčiau atsigerti. Nenoriu. Bet kava manęs kantriai laukia.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s